KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14498140

nr 1449 8140

Konrad Simonsson

(1843-1911), Sverige

Oljemålning, "Alsvik Yxlaön". Signerad, daterad 1895. Olja på pannå, 19x21, yttermått inklusive ram: 30x33 cm

Karl Konrad Simonsson, svensk målare och tecknare född 1843, död 1911.

Utrop:

700 kr

Såld:

300 kr

måndag 21 februari 2022
kl 19:20:56

15/2 12:18:26 1      Vinnande bud

Konrad Simonsson

Läs mer om Konrad Simonsson